Jedną z architektonicznych wizytówek stolicy jest BUW, czyli Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie. Sekret jego popularności to efektowna architektura, ale przede wszystkim znajdujący się na dachu ogród. Wielkopowierzchniowy dach płaski to dobre miejsce na stworzenie zielonej przestrzeni.
Wielkopowierzchniowy dach płaski jest nieustannie narażony na działanie trudnych czynników atmosferycznych: wiatru, deszczu, wilgoci, promieniowania UV oraz zmiennych temperatur.
Prawidłowe odprowadzenie wody deszczowej jest niezbędne dla trwałości i bezpieczeństwa użytkowania każdego dachu.
W przypadku dachów płaskich często można spotkać się z określeniem „dach balastowy”. Najprościej mówiąc jest to konstrukcja, w której membrana dachowa jest przykryta kolejnymi warstwami.
Remont mieszkania, odświeżenie koloru ścian, nawet montaż zwykłej póki, to zadania, które często odkładamy na później, nieustannie wymyślając kolejne wymówki.
Attyka na dachu płaskim to funkcjonalne rozwiązanie, które chroni przed zaciekaniem wody opadowej na ściany budynku i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia w razie pożaru.
Na placu budowy czas niezaprzeczalnie zastanowi jeden z najważniejszych elementów przy rozliczaniu wykonawcy z założonych zobowiązań.
Zimowa aura to wyzwanie dla wielu konstrukcji dachowych. Porywisty wiatr, niskie temperatury, marznący deszcz, naprzemiennie z zalegającym i topniejącym śniegiem przyczyniają się do problemów ze szczelnością pokrycia dachowego.
Ultralekkie, bo ważące zaledwie 1,4kg/m2 produkty służące do izolacji wodnej na dachach płaskich skośnych, eksponowanych i balastowanych.
Trwały i szczelny dach to skuteczna ochrona konstrukcji całego budynku przed działaniem czynników atmosferycznych, a zwłaszcza wilgocią.
Protan AS dostarcza zrównoważone i przyjazne środowisku rozwiązania dachowe, które przyczyniają się do zmniejszenia śladu CO2 i braku emisji na placach budowy. Jesteśmy dumni że nasze membrany dachowe mogą być poddane recyclingowi.
Protan z dumą ogłasza otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Stęszewie.
Dachy mają nieograniczony potencjał, który jest ograniczony tylko fantazją architekta lub budowniczego. Ale jak najlepiej spełnić zielone marzenie na dachu?
Inwestorzy coraz przychylniej patrzą na polski rynek, decydując się na budowę nowoczesnych, imponujących hal i magazynów przemysłowych.
Dach to nieodłączny element budynku, chroniący go przed działaniem czynników atmosferycznych.
W obecnych czasach coraz trudniej dotrzeć z własnym komunikatem lub reklamą do potencjalnych klientów.
Kraje skandynawskie nie bez powodu od wielu lat kojarzone są z wysokimi standardami bezpieczeństwa i jakości.
Coraz cieplejsze i dłuższe dni nastrajają do działania. Kwitnące na drzewach pąki i pojawiające się gdzieniegdzie kolorowe kwiaty ożywiają smutną i szarą przestrzeń.
Każda budowa wymaga skrupulatnego planowania. Za ogromnymi przedsięwzięciami stoi grono specjalistów odpowiedzialnych za przewidywanie etapów budowy, optymalizowanie czasu prac i zamówienie wymaganych materiałów w odpowiednich ilościach. Każda zwłoka może równać się ogromnym kosztom.
Wielopowierzchniowy dach płaski może stać się „fabryką” zielonej, taniej energii. To możliwe dzięki wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych.
Sezon zimowy to trudny egzamin dla każdego dachu. Znaczne wahania temperatury i zalegający, a następnie topniejący śnieg mogą stanowić duże wyzwanie dla jego wytrzymałości oraz szczelności.
Sezon grzewczy w Polsce związany jest z pogorszeniem jakości powietrza. Źródła zanieczyszczeń to przede wszystkich domowe piece grzewcze i lokalne kotłownie, z których pochodzi emisja pyłów i szkodliwych gazów.
Czas to pieniądz, a na placu budowy sprawna realizacja prac jest na wagę złota i pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności.
Wielkopowierzchniowe dachy płaskie mogą zyskać zupełnie nową funkcjonalność i ciekawą bryłę dzięki zastosowaniu konstrukcji balastowych.
Dachy płaskie na budynkach przemysłowych i gospodarczych w Polsce często Pokryte są papą lub wykonane są z płyt warstwowych.
Ostatnie lata przynoszą intensywne fale upałów. Coraz częściej mamy więc do czynienia z tropikalnymi nocami i temperaturami przekraczającymi 30 °C w ciągu dnia.
Prawidłowo wykonany dach to estetyka, trwałość na lata i skuteczna ochrona budynku przed działaniem czynników atmosferycznych.
Zielona rewolucja w budownictwie staje się faktem, również na dachach.
Boom na fotowoltaikę nie słabnie – jak wskazują dane, łączna moc źródeł energii ze słońca w Polsce na koniec stycznia 2021 roku wyniosła ponad 4,1 GW.
Dach jako przegroda zewnętrzna budynku, narażony jest nie tylko na działanie zmiennych temperatur, deszczu i śniegu, lecz także podmuchów wiatru.
Odpowiednie wykonanie i późniejsza prawidłowa eksploatacja pokrycia dachowego mają istotny wpływ na sprawność techniczną oraz trwałość obiektu.
Energooszczędność i wykorzystanie ekologicznych rozwiązań to we współczesnym budownictwie mocno widoczny trend.
Ułatw codzienną pracę dekarzom dzięki samoprzylepnej paroizolacji.
Ekstremalna pogoda wkrótce wróci do normy. Jednocześnie nasze miasta stają się coraz gęściej zaludnione, często kosztem terenów zielonych, które zatrzymują opady. Dla starej i niewymiarowej sieci kanalizacyjnej staje się to poważnym problemem, który można rozwiązać na dachu.
Ważne jest, aby zapewnić osobom pracującym na wysokości najlepsze warunki do bezpiecznego miejsca pracy. Protan poważnie traktuje bezpieczeństwo i oferuje kilka rozwiązań zabezpieczających, które zabezpieczają dach nawet po jego wykonaniu (ochrona osobista dla przyszłego ruchu na dachu).
Praca w tunelach i kopalniach wymaga wydajnych rozwiązań wentylacyjnych, które zapewniają świeże powietrze oraz transport gazów i pyłów z obszarów produkcyjnych. Rozmawialiśmy z Kjell Thoen w Protan, aby dowiedzieć się, jak mierzą się z wyzwaniami z tym związanymi.
Dzięki naszej płycie paroizolacyjnej uzyskasz dobrą szczelność wokół odpływów i przejść rurowych. Jest łatwa w użyciu i zapewnia dobre uszczelnienie pomiędzy rurami i paroizolacją.
- To, co dzieje się tutaj na dachu, to dla branży budowlanej przełom i coś, do czego wszyscy będą dążyć.